Infoday – ruszamy do Katowic!

6 February 2017

13 lutego w Willi Goldsteinów w Katowicach odbędzie się Infoday Pilot Maker oraz wyjątkowe spotkanie społeczności techBrainers R&D Club, przedsiębiorców oraz środowiska startupowego.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Głównym celem spotkania będzie zaprezentowanie założeń programu Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla startupów, który realizowany jest przez firmę techBrainers wraz z partnerami korporacyjnymi: Tauronem, Krossem i Amplusem.

„Będzie to kompleksowe spotkanie informacyjne i networkingowe dające młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker, a także wzięcia udziału w sesji speed dating z ekspertami z firm Tauron, Kross i Amplus. Poznanie szczegółowych wyzwań, które zakomunikowały duże przedsiębiorstwa oraz sesja krótkich randek pozwoli startupom i korporacjom na ocenę potencjału współpracy i finalnie na zgłoszenie startupu do udziału w programie. Jest o co walczyć. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania + 50 tys. zł na warsztaty i jakościowy mentoring” – mówi Leszek Zaremba, Koordynator Operacyjny Pilot Maker, Innovation Manager techBrainers.

Podczas Infodaya odbędzie się także śniadanie R&D Club – a więc spotkanie tematyczne w ramach ogólnopolskiej społeczności liderów innowacji. Klub zrzesza już ponad 120 firm z całej Polski (zarówno dużych, średnich jak i małych przedsiębiorstw) i jest otwarty na nowych Członków z regionu województwa śląskiego. techBrainers R&D Club jest obok Instytutu Fraunhofera oraz Stowarzyszenia Top 500 Innovators partnerem merytorycznym programu Pilot Maker.

PLANOWANA AGENDA INFODAY PILOT MAKER:

CZĘŚĆ I – ŚNIADANIE R&D CLUB – Jak analizować projekty R&D?

09:00 – 09:30 – Rejestracja, integracja

09:30 – 09:35 – Przywitanie| Urząd Miasta Katowice, techBrainers, Tauron

09:35 – 09:45 – Krótka prezentacja R&D Club | techBrainers

09:45 – 12:15 – Jak analizować projekty R&D? | Instytut Fraunhofera

12:15 – 12:30 – Rozmowy kuluarowe

CZĘŚĆ II – INFODAY PILOT MAKER

12:30 – 12:50 – Ale o co chodzi z tym Pilotem? | techBrainers

12:50 – 13:50 – Obszary wyzwań dużych przedsiębiorstw:

12:50 – Pokochać startupy z wzajemnością | Tauron

13:10 – Semper in altum! – czyli jak urosnąć z Amplusem | Amplus

13:30 – A bike, eBike – rowerowa rewolucja Krossa | Kross

13:30 – 14:00 – Sesja Q&A

14:00 – 16:00 – Startup Speed Dating* (7 równoległych „stolików randkowych” z udziałem firm: Tauron, Kross, Amplus oraz techBrainers)

Udział w spotkaniu jest otwarty. Konieczne jest potwierdzenie obecności do 9 lutego* poprzez wskazany niżej formularz.

* Dla startupów zainteresowanych udziałem w sesji speed dating wymagana jest rejestracja do dnia 7 lutego.

FORMULARZ REJESTRACJI

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.