Alexander Tokarev

Specjalista ds. naboru i selekcji Pilot Maker,
Project Manager techBrainers

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracach badawczo-naukowych oraz organizacji wydarzeń naukowych tj. konkursów, konferencji, festiwali. Wielokrotnie nagradzany uczestnik konkursów naukowych, m.in.: zwycięzca Intel Eco Ukraine (Kijów) oraz zdobywca 2nd Grand Award na międzynarodowym konkursie naukowym Intel ISEF w kategorii Zarządzanie Środowiskiem (San Jose, USA). Za osiągniecia naukowe Laboratorium im. Lincolna przy Massachusetts Institute of Technology nazwało jego imieniem małą planetę układu słonecznego. Obecnie piastuje stanowisko Dyrektora konkursu Intel Eco Ukraine oraz odpowiada za rozwój międzynarodowego festiwalu IFSES w Europie. Jako ekspert zewnętrzy publikuje artykuły analityczne z obszaru inwestycji oraz innowacji dla inwestycyjnych portali InVenture oraz ToWave. Od niedawna prowadzi przedmiot Problemy gospodarki rynkowej na Wyższej Szkole Managerskiej w Warszawie.

a.tokarev@techbrainers.com

+48 794 995 933

linkedin

Leszek Zaremba

Koordynator Operacyjny Pilot Maker,
Innovation Manager techBrainers

Doświadczony Menedżer Innowacji oraz Project Manager. Od 2015 roku Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji w Centrali KGHM Polska Miedź S.A., współodpowiedzialny za zarządzanie innowacjami w Spółce, zarządzanie portfelem projektów badawczo – rozwojowych, stworzenie systemu zarządzania wiedzą oraz budowę Centrum Wiedzy w ramach Grupy Kapitałowej. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Certyfikowany Project Manager IPMA.

l.zaremba@techbrainers.com

+ 48 730 389 993

linkedin

Magdalena Jackowska-Rejman

Kierownik Projektu Pilot Maker,
CEO techBrainers

Założycielka i CEO techBrainers. Doradza Zarządom w obszarze funkcjonowania i optymalizacji procesów R&D. Inwestor NETSPRINT określanej mianem „polskiego Google”. Wcześniej wiceprezes spółki Hilverse oraz wieloletni członek zarządu i partner funduszu wysokich technologii INVESTIN. Jako Prezes Zarządu kierowała firmą DencoLogic S.A posiadającą patent w USA na techniczne rozwiązanie do nawigacji implementowane w laptopach i telefonach. Wykładowca przedmiotu Komercjalizacja technologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka spółki ITSUMO, MJR Construction, D-raft, Słowackiego 1. Perła Polskiego Biznesu  2013 według Gazety Finansowej.

m.jackowska@techbrainers.com

+48 606 245 993

linkedin

Laurent Uhres

Koordynator Merytoryczny Programu Pilot Maker,
CTO techBrainers

Partner techBrainers – technology scout – rozpoczął swoją karierę zawodową w 1997 roku, pisząc oprogramowanie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przez następne 5 lat zajmował różne stanowiska w branży IT, od architekta systemu po managera projektu. Po tym okresie, podczas pracy w SES – największym właścicielu i operatorze satelit komunikacyjnych, jego uwaga skupiła się na brand i market communication oraz na zarządzaniu produktem. W 2005 roku Laurent dołączył do zespołu IEE, firmy specjalizującej się w tworzeniu i produkcji czujników bezpieczeństwa w przemyśle motoryzacyjnym. Laurent podjął się roli lidera programu, zarządzając zespołem złożonym z 30 inżynierów, w celu opracowania nowej generacji detekcji wewnątrz samochodowej przy użyciu obrazowania 3D. Po zakończeniu programu, Laurent został mianowany szefem globalnej innowacji, podlegając CEO. Jego celem było opracowanie  i wdrożenie strategii innowacji i dywersyfikacji. W czasie jego kadencji, jego zespół pracował nad rozwojem i komercjalizacją czujników obrazowania 3D, czujników zakładanych na ciało, zdalnych czujników gazu,  i gene sequencer następnej generacji. Jego zespół realizował również implementację procesu innowacyjnego oraz najlepszych praktyk w skali całej firmy . W 2011 roku Laurent przeniósł się do Polski i stał się konsultantem i doradcą dla kilku agencji innowacji, wspierając je w pozyskiwaniu nowych klientów oraz realizacji usług.

linkedin

International advisory board

Artur Czereszko

Sales Director for Eastern Europe - Molex Connected Enterprise Solutions,

Dr Thomas Osburg

Assoc. Professor for Sustainable Marketing & Leadership - Fresenius Business School in Munich,
Intel Innovation Manager – previous 7 years

Dr Thomas Osburg jest Profesorem Nadzwyczajnym ds. Zrównoważonego Marketingu i Przywództwa oraz Dyrektorem Instytutu CircularKnowledge, Międzynarodowego Zespołu ds. Badań Naukowych i Doradztwa Strategicznego. Przez ponad 25 lat Thomas pracował dla globalnych firm IT (takich jak Intel, Autodesk i Texas Instruments), mieszkając we Francji, USA i Niemczech. Podczas swojej kariery zawodowej Thomas obejmował kilka międzynarodowych stanowisk kierowniczych, ze szczególnym naciskiem na strategiczne innowacje i przywództwo, zrównoważony marketing, innowacje społeczne i CSR w Europie, Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej. W 2015 roku założył Instytut CircularKnowledge, międzynarodowy ThinkTank, skupiający się na digitalizacji, zrównoważeniu i innowacji.

linkedin

Prof. Arno Basedow

Senior Strategy Advisor, Fraunhofer-Gesellschaft,

Prof. dr Basedow jest związany z Fraunhofer oraz z międzynarodowym sektorem B+R+I poprzez swoją funkcję w największej europejskiej organizacji na rzecz badań stosowanych w przemyśle, Towarzystwie Fraunhofera. W Fraunhofer Center for International Management and Knowledge Economy z siedzibą w Lipsku, który jest jednym z 67 jednostek Fraunhofer w Niemczech, gdzie pracuje jako Senior Project Advisor. Prof. Basedow wnosi do projektu Pilot Maker doświadczenie w pracy w międzynarodowych projektach na styku R&D, biznesu oraz rynku poprzez globalne kompetencje z zakresu zarzadzania procesem identyfikacji i oceny technologii zdobyte w trakcie oraz przed podjęciem współpracy z Fraunhofer IMW.

linkedin

Jan Kennedy

CEO - Academy for Corporate Entrepreneurship (AfCE),
Founder & Director, The Founder Institute

Jako samodzielny specjalista ds. wdrożeń Jan spędził 18 miesięcy rozwijając Billion Dollar Idea w firmie Intel. Następnie przystąpił do internetowego startupu w Dolinie Krzemowej, który urósł do rozmiaru ponad 1000 pracowników i 140 milionów dolarów przychodów rocznie. Jan następnie został Dyrektorem w Founder Institute, który rozwinął się w największy na świecie stratupowy akcelerator, który pomógł ponad 2000 firmom na wczesnym etapie rozwoju z 80% wskaźnikiem przeżycia. Teraz, jako założyciel i dyrektor generalny Academy for Corporate Entrepreneurship, dosłownie spędza każdą wolną chwilę pomagając firmom Fortune 500 w projektowaniu i wdrażaniu programów, które przenoszą umiejętności przedsiębiorcze oraz mindset do pracowników..

 

linkedin

Dr Pierre Orlewski

Open Innovation Manager EMEA - Goodyear Innovation Centre Luxembourg,

Manager ds. Open Innovation na region EMEA w Goodyear Innovation Center Luxemburg. Od 2011 roku związany z Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu, gdzie zajmuje się m.in. poszukiwaniem nowych technologii, pozyskiwaniem źródeł wiedzy i programów technologicznych oraz otwartymi innowacjami. Ma 17 lat doświadczenia w branży, w rozwijaniu nowych produktów, marketingu technologii, rozwoju biznesu oraz w zarządzaniu B+R oraz innowacjami. Autor wielu publikacji i ceniony na świecie prelegent.

linkedin

Marek Samotyj

Technical Executive, Program Manager - Electric Power Research Institute (EPRI),

Dyrektor Techniczny w Sektorze Dostaw i Użytkowania Energii Elektrycznej Electric Power Research Institute (EPRI), Palo Alto, Kalifornia, U.S.A. Marek J. Samotyj jest technicznym dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za rozwój i wdrażanie planów badawczo-rozwojowych dla potrzeb prowadzonych przez EPRI projektów pilotażowych typu Inteligentne Sieci (Smart Grid) oraz projektów aplikacyjnych w dziedzinie efektywności energetycznej. Przed objęciem tego stanowiska, M. Samotyj był szefem działu Usług Technicznych i Biznesowych w EPRI. W roku 2000 otrzymał międzynarodową nagrodę im. Johna Mungenasta za całokształt osiągnięć naukowych w dziedzinie jakości energii elektrycznej.

linkedin